facebook logo twitter logo instagram logo
TR|EN
Kurumsal

Faaliyet gösterdiği alüminyum sektörü içerisinde imzasını attığı projelerle, bölgesinde lider konumda bulunan Alesta Alüminyum, dünya çapında kendini kanıtlamış sistemleri kullanmaya özen göstererek, sektöründeki en iyi firmalar arasında yer almıştır.

Alesta Alüminyum, deneyimli teknik kadrosu ve teknolojik makine parkuru ile donatılmış 1500 m2 alana sahip olan fabrikasında alüminyum doğrama ve cephe üretimi yapmaktadır.

Profesyonel hizmet anlayışının yanı sıra güvenilir ve sistemli çalışma prensibiyle Alesta Alüminyum başta turizm olmak üzere eğitim, kültür, ticaret, ekonomi, sağlık ve teknoloji gibi yaşamımıza eşlik eden tüm alanlarda hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyonumuz

Alesta Alüminyum, yapmış olduğu projelerde; yerel ve global marka sahibi kaliteli ürünlerini kullanarak, yenilikçi hizmet anlayışıyla da koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

İş güvenliği, işçi sağlığı ve çevre bilinci konularında da son derece bilinçli olan firma, mevcut ve yeni inşa edilecek yapıların kalite standartlarını yükselterek, yaşanılan mekanların konforunu arttıracak çağdaş ürünler ve çözümler üretip, bunları sürekli geliştirmeyi hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Çevre bilinci ve yenilikçilik konusunda oldukça hassas davranan Alesta Alüminyum, geliştirmiş olduğu global vizyonu doğrultusunda; iş güvenliği ve müşteri memnuniyeti ilkelerini kendisine rehber edinerek, örnek gösterilecek bir marka olmayı hedeflemektedir.

İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Politikamız

Alesta Alüminyum, iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda bireysel bilinci ve katılımı teşvik edecek eğitim konseptini oluşturarak, emniyetli ortamlar sağlamayı öncelikle kendisine ilke edinmiştir.

Firmamız, iş güvenliği ve işçi sağlığı konularında aşağıdaki hususlara son derece dikkat etmektedir.

  • Yasal gereklilere uygun bir şekilde hareket ederek uyum içerisinde çalışmak,
  • İSG açısından oluşabilecek risklere karşı önceden tedbir alarak bu riskleri ortadan kaldırmak için çalışanlar ve yönetim arasında gerekli iletişim kanallarını kurarak, bu kanalları sürekli açık tutmak,
  • Acil durum müdahale planı oluşturarak, gerekli insan kaynağının ve diğer donanımları devamlı olarak hazır bulundurarak, revize edip planlı – plansız tatbikatlar yapmak,
  • Yapılacak tüm tatbikatlara tüm personelin fiilen katılmasını sağlamak,
  • Çalışanların periyodik sağlık kontrollerini yaparak hastalıkların önlenmesini sağlamak,
  • Katılımcı bir anlayışla yaralanmaların ve sağlık bozulmalarının önlenmesini sağlamak,
  • İSG yönetiminin ve İSG performansının sürekli iyileştirilmesi için yönetimin performansını değerlendirerek, sistemi sürekli güncellemek,
  • İSG performansında sürekli iyileşmeyi sağlamak,
  • Faaliyet esnasında İSG açısından risk teşkil eden durumları analiz ederek, oluşabilecek riskleri minimum seviyeye indirmek,
  • Çalışanlarımıza emniyetli ortamlar sağlayarak “Sıfır Kaza” hedefine ulaşmak…